Edit

תהיו גרטה

אחת הפריבילגיות שלנו פה בלנטילס, היא לבחור את הפרויקטים שלנו בקפידה.
העולם מדבר היום על ילדה שוודית בת 16 שתובעת את הבטחון האישי שלה ושל בני דורה – ובכך היא מהווה דוגמה מדהימה לאקטיביזם שלא רואה בעינים.
פרויקטים מעניינים הם רק החזות של האנשים המעניינים שעושים אותם, באר נובעת של לב ויצירתיות – ורצינו לתת פה רגע זרקור ותודה על האנשים שמאחורי הפרויקטים שכל אחד מהם משנה עולם, תפיסה, תודעה – ולנו יש את הזכות לספר על זה לממש הרבה אנשים.
כל מי שעבדנו איתו, הוא גרטה. בואו נדבר על זה רגע.

לאחרונה סיימנו לנהל בהצלחה קמפיין גיוס של אמבולנס הליצנים 'ליצנבולנס' שלוקח ילדים מאונקולוגית איכילוב ועושה להם יום כיף מושלם ובגובה העיניים. אנחנו בימים אלה עומלים ביחד עם אנשים שיש להם אף אדום ואי שליטה על הפרצופים המצחיקים שלהם, הצלחנו לגייס 400,000 מתוך 350,000 ובכך הפרויקט יוכל לממן משאלות ל 125 ילדים.

בערך באותו הזמן סיימנו בהצלחה גדול את קמפיין גיוס השקעות ההמונים הגדול בארץ  לקנבוטק. החברה שמיצרת תרופה לסרטן מקנביס. הקמפיין הסתיים על גיוס של 6.3 מליון ש"ח!


אברה מנגיסטו חצה את הגבול לפני חמש שנים ונשכח שם. הייתה לנו הזכות הגדולה להוביל את הגיוס של מעל 300,000 ש"ח לקמפיין Awareness ותביעה בבית הדין בהאג.  מי שהופקד על המהלך הייתה קבוצת אנשים עם לב זהב, שכבר שנים עושה את מה שהיא יכולה כדי להשפיע בכל גזרה אפשרית ולהחזיר את אברה.

בערך באותו הזמן היינו שותפים להובלה של גיוס המונים ענק – חברת BC BIKE והאופניים נטולי השרשרת שלהם גייסו השקעות מהציבור דרך Fundit, בגובה של 5,000,000 ש"ח. רכבנו על האופניים האלה. הן אינסיין. זיו ברוש והצוות שלו באו לעשות מהפכה בעולם האופניים, ונראה שהם ממש בדרך.

את הצעת ההשקעה הנדיבה ביותר שראינו לאחרונה, הציע דביר אינדיג מבריקסטון. יצאנו איתו למהלך גיוס משקיעים, מה שנגמר בקמפיין מוצלח שהיינו שותפים לו וגייס 4.3 מליון ש"ח של השקעות בחדר כספות מהעתיד. כי לתת לאנשים אופציה כלכלית מגניבה ובטחון שישמור להם על הכסף, ובכן, צריך להיות אדם לענין.

חוץ מכל אלה היו לנו עוד כמה קמפיינים סופר שווים של אנשים שעושים שינוי אמיתי בעולם.

למשל וואיט ואורי שהלכו על חיבור של שירת מנטרות יחד עם השפה העברית כדי להביא תדר ריפוי בעולם וגייסנו יחד 118,000 ש"ח.

או מרדכי ברונשטיין ומיזם Cymagic שלו שמנגיש מוזיקה לילדים חרשים בפריפריה (קולטים? מוזיקה, ילדים, פריפריה. כמה צדק בעולם אפשר לעשות הא?)

או רפי רוזליס וחוות הסוסים המיניאטורים שלו שנשרפה כליל ובתוך חודש הציבור נכנס ונרתם באיזה 250,000 ש"ח כדי לשקם את המקום ולתת התחלה חדשה לילדים העיוורים ובעלי הצרכים המיוחדים שנסמכים על החווה של האיש המיוחד הזה.

או ניצן ויולי מיער המאכל ששמו לעצמם למטרה ללמד את העולם על קיימות וטבע והיזון חוזר וגייסו כ 107,000 ש"ח למיזם הזה.

חוצמזה הובלנו מהלך דיגיטל מקיף לעמותת שותפויות רוטשילד ועמותת עתידים עם תכנית צוערים לשלטון המקומי שלהם, שבאה להכשיר סטודנטים בתואר ראשון ושני להיות פעילים בשירות הציבורי בפריפריה. נגיד *זה* חתיכת שינוי חברתי. אש וריספקט לשתי עמותות זהב.

והייתה גם העבודה עם קבוצת הדסטארט עצמה, מגשימי חלומות ושותפים לחזון שבו כל אחד יכול לעשות שינוי בעולם. מורידים בפניהם את הכובע. הנה וידאו של פרויקט מגניב שהתחיל כמו חלום ונהיה חברה לענין.

חוץ מכל אלה, היו לנו את החבר'ה של עמותת דור האחד ששמו לעצמם למטרה להפיץ מסרים טובים בעולם ונתנו לנו לדברר אותם ואת הפעילויות שלהם החוצה לעולם.

והיה את אורי בן דב שפתח את סטודיו ויג'ננה יוגה בתל אביב והחליט ללכת על הגישה העמוקה והמעמיקה ללימודי יוגה כמפתח ללב ולתודעה.

והייתה גם מלא מלא מלא מוזיקה למשל תזמורת המהפכה שעושים הפקות משוגעות לגמרי, למשל מה שעשו פה עם סימנים של חולשה של ברי סחרוף, שזה לגמרי אלבום של החיים עצמם, בטוח תסכימו. מהפכנים אמיתיים

וחוצמזה הייתה שנה מלאה בעבודה עם הבסקולה, מועדון ההופעות שהוא גם חלל קרקס שמאפשר ליוצרים להיות הם וחופש עבודה ויצירה כמו שצריך באמנות.

וגם את ליין הבלוז Blues&Booz שבצורה מהפכנית לחלוטין מצליח להשאר רלוונטי כבר חמש שנים, בעיר שבה כלום לא נשאר יותר משש דקות.

וחיים שמש, המפיק האגדי
שהמציא את כל מה שאהבתם בניינטיז הישראלי, שפתאום חזר עם חברת ההפקות שלו Blue Zone וביחד עבדנו על הקמפיין המדהים של הזמרת נתנאלה, על ההופעות של מורי הידארי האמריקאי ועכשיו לאחרונה עם הזמר-מכשף Izakeman

והיו גם הפקות אדירות של קורהה, עם פסטיבלי אושו, bodyfest, פסטיבל היוגה ועוד מליון דברים שצפויים פה בקנה. בנאדם שמרים לבבות ומעלה חיוכים

והיו עוד מלא הופעות של אמנים אדירים כמו עודד שכטר והיללה ובנג'מין בראדר וההופעה ההיסטרית של Yeasayer שהביאו המון ווליום לארץ.
הבארבי פורק לאורכו ולרוחבו מספר פעמים השנה על ידי אמנים משמחים לבב אנוש, נאמר זאת כך.

והיה את מחנה התופים השני של נועם לנצמן בחיפה, שזה היה מפגש על למוזיקאים.

והיו גם פוטו ג'ולי שהן הצלמניה הכי שווה בכל איזור 2019 ומוציאה את כולם מדהים, הן הגרטה של הסטייל.

והיו גם ארבע קפסולות, הארוע שנולד מתוך רצון לחבר אמנות, מוזיקה, אוכל, אלכוהול ואנשים מחויכים בגלל כל הנ"ל.

אז כן, אפשר לומר שאנחנו מוקפים במהפכנים ומהפכניות מעוררי השראה.

הדלת שלנו תמיד פתוחה למהפכנים ומהפכניות שרוצים לעשות את העולם הזה אחרת. בואו לדבר איתנו.

שתהיה שנה טובה 🙂

כל העדשים.

שתפו:

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן