Edit

יער מאכל הוא רעיון שהגיע זמנו

כך זה מתחיל
לפני שלושה שבועות אני מקבל טלפון מיולי בצר שמספרת לי על מיזם יער המאכל ושהם התחילו קמפייין הדסטארט ומרגישים תקועים והאם יש לי זמן. כמה שעות קודם ראיתי את הסרטון שלהם והתאהבתי והתרגשתי.

למה התרגשתי?
כי מדובר בזוג צעיר, נראים מפוצצים במצפון טוב ומדויק, מחויכים מאוהבים כאלה, אנשים שהיית רוצה שיהיו החברים שלך, והמיזם שלהם הוא למען טיפוח ידע סביבתי, אקולוגי, על תזונה בריאה ושמירה על כדור הארץ, או בקיצור – מיזם נוטף ערכים כמו שאני אוהב. אז התאהבתי.

במהלך כל העבודה
ניסיתי לנסח לעצמי ולפרויקט בשורה אחת את המיזם. תמיד בקמפיינים של גיוס המונים, בגלל סוג הפרויקט שהוא בעצם עבודה נגד הזמן ובלחץ, אין לי את פריבילגיית הזמן לנסות אסטרטגיות תוכן שונות לאורך ציר הזמן. יש אולי יום-יומיים שאפשר לשים את השינויים במבחן, אבל זה די הכל. אז כל פעם ניסיתי לכוון עם עצמי מהו פרויקט יער המאכל. והיו מלא תשובות.

אז מה זה יער מאכל?
יולי וניצן בצר מגדלים את יער המאכל בבית לחם הגלילית שזה בעצם יער שהם שתלו לפי הצרכים והרצונות לאכול את תפוקת האדמה. כלומר, כל גידולי האדמה שהם רוצים לאכול, הם שתלו ביער. המודל הזה מאפשר לכל אדם שיש לו חתיכת אדמה או גינה קטנה, לארגן לעצמו את התזונה ללא פערי תיווך וחומרים משמרים. אדיר לא? ויער המאכל שהם מפתחים משמש גם כמרכז לימוד וידע, שבו הם מדריכים אנשים אחרים איך לקיים את היער שלהם. וככה, גם ידע, גם סביבתנות וקיימות וגם סיפוק אדיר של עבודה מול העולם, האדמה של העולם, האוויר של העולם – מועברים הלאה. ואתם יודעים מה קורה לידע שעובר הלאה. (תשובה = הוא לאט לאט הופך להיות movement והיא בתורה מאתגרת את חשיבת המיינסטרים ושינוים מתחילים להזדחל בחברה לאט לאט, ואז מגיעה המהפכה הצרפתית וסדר עולמי חדש מתחיל).

שלושה שבועות וקצת עבדנו יחד על הקמפיין
בתוכו עזרנו להביא מעל 600 תומכים שגייסו נכון לבוקר זה של יום ראשון, ארבעה ימים לפני סוף הקמפיין, תמיכה של 100% ואני מניח שבעוד כמה ימים זה יגמר ביותר. אני מהמר על 107%.
בתוך העבודה על הקמפיין הזה הפכתי בשאלה האם אני רוצה לעבור לגור בטבע, לקנות בית עם חלקת אדמה כדי שאוכל לגדל את הפלפלים שלי בעצמי, בערך 680 פעמים. כל רגע זה היה קסום ואז חשבתי על תל אביב. ואז זה שוב היה קסום ושוב נזכרתי בתל אביב. ואז נזכרתי כמה זו עיר נוראית ואז נזכרתי כמה היא עיר מדהימה. בקיצור, אל תבנו על זה שאני מפנה את הדירה שלי בקרוב.

דברי סיכום ותודה
קודם כל תודה לצוות שלי ב-Lentils, ולרי ושובל המקסימות שעזרו לפרויקט הזה לקרות. בנוסף, תודות ליזמים החמודים.
עבדתי רק מול יולי אז לא דיברתי עם ניצן מעולם אבל אני מניח שהכל תקף גם אליו – היא הייתה מקסימה ממש ומשך כל העבודה שלנו היא הייתה סופר קופרטיבית, מלא וידאו ותוכן וכל מה שנזקקתי לו. קיבלתי הזדמנות מעולה להצצה לעולם שתמיד סיקרן אותי בתור אחד שבאמת חווה ריגוש לא מוסבר (אני רציני) כשהוא חותך כוסברה. כאילו מרגיש לי שאני עובד עם הידיים על האוכל שלי, כאילו אני מחובר לאדמה, למרות שאני מחובר לקרש חיתוך על שיש וחותך כוסברה שהבאתי מהירקן – אבל אני בחרתי בעצמי. בקיצור, כמו תמיד בפרויקטים שאני לוקח, לא מדובר פה על שכר עבודה. מדובר פה על לפגוש אנשים טובים, ערכיים, שאתה עושה איתם דרך ושאתה יכול ללמוד מהם. תודתי נתונה ליולי וניצן והפרויקט הזה. שרק תמשיכו, אתם העתיד בשביל כולנו, בקרוב העשייה שלכם תהיה מיינסטרים אינשאללה.

לתמיכה בימיו האחרונים של הפרויקט

אתם צריכים סוכנות דיגיטל של דברים טובים? דברו איתנו

שתפו:

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן